darmowe probki tiulu

Jaki welon? Jaki kolor welonu? Jak wpiąć welon? 6 podpowiedzi.

Jaki welon? Jaki kolor welonu? Jak wpiąć welon?

Jak widzicie wybór welon to nie łatwa sprawa. Jeden mały dodatek a tyle pytań. W grę wchodzi jego długość, odpowiedni do sukni odcień, gęstość, ale też i rodzaj tiulu… Pewnie się też zastanawiasz jak upiąć welon? W dzisiejszym wpisie postaramy się co nieco Wam podpowiedzieć.

1. Czy w ogóle welon jest konieczny?

Oczywiście że nie, jak nie welon to może woalka?

2. Jak gęsty ma być welon?

Welon nie może być zbyt cienki ani za gruby, ponieważ za cienki nie będzie się ładnie układał a za gruby będzie dociążał fryzurę. W naszym sklepie znajdziecie welony o szerokości od 140cm do 280cm.

3. W jakim miejscu najlepiej wpiąć welon?

Standardowo na godzinie pierwszej patrząc z boku 🙂 Na tej wysokości welon ładnie opada na ramiona. Welon wpięty pod kokiem nie będzie się dobrze układał, będzie cienki, „zlepiony” jednym słowem szału nie będzie. twój welon nie będzie miał szans zaprezentowania się w pełnej okazałości. Dlatego też polecamy upinanie welonów wyżej.

4. Jaki rodzaj tiulu wybrać?

To zależy jaki efekt końcowy che się uzyskać:

  • tiul  włoski – delikatny i miękki, klasyczny
  • tiul opalizujący – pięknie mieniąca się tkanina, nieco sztywniejsza (efekt połysku nie jest spowodowany brokatem)
  • tiul jedwabisty – bardzo delikatny i bardzo miękki, „lejący się” oczka są mniejsze, przez co wydaje się gęstszy

darmowe probki tiulu

5. Jaki dobrać kolor welonu do sukni ślubnej?

Zasadniczo uważa się, że welon powinien być delikatnie jaśniejszy od sukni ślubnej. Problem w tym, że ile sukni ślubnych tyle odcieni bieli i tyle też różnych jej nazw: biały, off white, krem, śmietanka, kość słoniowa, ivory, diamentowy biały…

W naszej pracowni używamy wielu rodzajów tiulu i praktycznie dwóch odcieni, jednakże ze względu na różnorodność materiału kolory minimalnie się różnią, ponieważ różnie odbijają światło. Nie jesteśmy też w stanie dobrać koloru welonu do sukni z przesłanego zdjęcia, nie wiemy jaki był balas bieli w aparacie, nie wiemy jakie światło, ani jak bardzo  ustawienia monitorów różnią się. Dlatego też polecamy zakup próbnika jest to najpewniejszy sposób. Otrzymujesz wszystkie dostępne materiały i wszystkie kolory, dopasujesz wówczas kolor idealnie oraz sprawdzisz który materiał najbardziej Ci odpowiada. Próbnik jest darmowy. Zobacz nasze welony klasyczne długie i krótkie mgiełki, welony wyszywane i welony w stylu vintage

darmowe probki tiulu

6. Jak wpiąć welon?

Tak aby nie zniszczyć fryzury, grzebyk jest odpowiednio wyprofilowany do kształtu głowy i należy wpiąć tak aby pasował – zagłębieniem do głowy, pamiętając, że najkrótsza warstwa tiulu ma być na wierzchu. Nasze mocowanie tiulu do grzebyka sprawia, że grzebyk jest całkowicie schowany pod welonem, welon nie zsuwa się nieestetycznie odsłaniając grzebyk, nie ma też żadnych rzucających się w oczy nici.

jak wpiąć welon

 

  • Share post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *