W jaki sposób utrzymać w dobrym stanie oraz właściwie przechowywać biżuterię Marisey?

Jak wyczyścić kolczyki?

Biżuteria srebrna / posrebrzana

Osoby, które uwielbiają srebrną biżuterię, powinny pamiętać, że srebro to metal szlachetny o wyjątkowych właściwościach. W skrócie, ma on tendencję do przyciągania zanieczyszczeń, które z czasem osadzają się na powierzchni, tworząc ciemną warstwę. Jeśli zauważysz, że Twoja piękna srebrna biżuteria traci swój blask lub pokrywa się ciemniejszą warstwą, nie ma potrzeby się niepokoić. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego preparatu do czyszczenia biżuterii, a po chwili wszelkie osady znikną, przywracając blask Twojej biżuterii. Aby oczyścić i wypolerować biżuterię ze srebra, zalecamy korzystanie przede wszystkim z chusteczek specjalnie przeznaczonych do tego celu. Są one nasączone preparatem, który skutecznie usuwa wszelkie osady oraz zawiera środek nabłyszczający. Stanowią one najwygodniejszy i najszybszy sposób na odświeżenie biżuterii, nie wymagając dodatkowych czynności.

Skutecznym rozwiązaniem są także specjalne płyny przeznaczone do czyszczenia biżuterii ze srebra, w które można zanurzyć ozdobę na kilka chwil. Po tym krótkim czasie osad zostanie rozpuszczony. Ważne jest jednak, aby po wyjęciu biżuterii dokładnie spłukać ją pod bieżącą wodą. Warto pamiętać, że ten sposób nie jest zalecany do biżuterii składającej się z innych materiałów niż srebro, np. kamienie, kryształki

Biżuteria wykonana z mosiądzu lub srebra pozłacana lub posrebrzana

Odpowiednie korzystanie z biżuterii pozłacanej oraz jej właściwe przechowywanie znacznie wydłuża trwałość złotej powłoki. Pamiętaj, że każde czyszczenie lub przecieranie biżuterii z mosiądzu pozłacanego / posrebrzanego niesie ryzyko ścierania warstwy złota / srebra dlatego unikaj tego, chyba że jest to konieczne. Biżuteria z pozłacaną powłoką zazwyczaj nie ciemnieje, jeśli jest regularnie noszona (chyba że ma kontakt z siarczynami z kosmetyków, potem lub powietrzem). W takim przypadku nie będzie konieczne częste czyszczenie, a może nawet w ogóle nie będzie to potrzebne.

Jeżeli pojawi się osad na biżuterii, może przybrać nieestetyczny, ciemny lub nawet rdzawy odcień. W takiej sytuacji, do oczyszczenia biżuterii zalecamy skorzystanie z chusteczek przeznaczonych specjalnie do czyszczenia srebra, skupiając się tylko na obszarze, który wymaga czyszczenia. Jednakże, odradzamy stosowanie płynów do czyszczenia srebra, ponieważ zawierają one substancje chemiczne, które mogą zaszkodzić warstwie złota. Takie płyny są przydatne jedynie w przypadku biżuterii wykonanej ze srebra, a nie pozłacanej.

Z uwagi na fakt, że biżuteria ma bezpośredni kontakt ze skórą, może na nią przenikać krem, pot, zapachy perfum. To z kolei może skutkować subtelną zmianą koloru oraz matowieniem biżuterii w trakcie noszenia. W takiej sytuacji najlepiej przepłukać biżuterię ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia, aby usunąć tego rodzaju zanieczyszczenia (dotyczy to biżuterii w całości wykonanej ze srebra pozłacanego; jeśli biżuteria zawiera również inne elementy, zalecamy zapoznanie się z naszymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji i przechowywania biżuterii). Podjęcie takich działań pielęgnacyjnych także wpływa na trwałość złotej warstwy, jednakże, jeśli będziesz to robić umiarkowanie i tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście konieczne, aby przywrócić blask biżuterii, nie będzie miało to znaczącego wpływu na trwałość złotej warstwy.

Biżuteria ze stali szlachetnej

Jaka biżuteria nie uczula?

Idealne rozwiązanie dla osób z alergią: Stal chirurgiczna oraz stal szlachetna to materiały, które są łagodne dla alergików – ilość uwalniającego się niklu jest minimalna, co sprawia, że nie wywołuje reakcji alergicznych. Dlatego biżuteria wykonana z tych surowców jest popularnym wyborem w salonach piercingu. Stal szlachetna charakteryzuje się wyjątkową odpornością na uszkodzenia spowodowane działaniem sił mechanicznych. Jest niezwykle twarda, co sprawia, że jest odporna na zarysowania, wgniecenia oraz inne potencjalne uszkodzenia.

Jaka biżuteria nie czarnieje?

Stal szlachetna nie ulega procesowi utleniania, w przeciwieństwie do srebra, które może ciemnieć. Odpowiednio przechowywana biżuteria z tego materiału będzie zachowywać swoją doskonałą prezencję przez wiele lat i zawsze będzie gotowa do noszenia!

Przechowywanie biżuterii

Istotne jest właściwe przechowywanie biżuterii, gdy nie jest używana. Jeśli biżuteria zostanie po prostu pozostawiona na półce przez dłuższy czas bez odpowiedniej ochrony przed zanieczyszczeniami, jest bardzo prawdopodobne, że w końcu ulegnie ciemnieniu. To oznacza, że na powierzchni pojawi się nieestetyczny osad o brązowym, rdzawym lub czarnym odcieniu. Każdy element biżuterii powinien być starannie zamknięty w osobnym woreczku. Do tego celu doskonale sprawdzają się foliowe woreczki z suwakiem, które są bardzo ekonomiczne, a jednocześnie doskonale chronią biżuterię przed zanieczyszczeniami z otoczenia. Dzięki temu unikniemy także ryzyka uszkodzeń, zabrudzeń i innych niekorzystnych czynników.